Realizace Na zahradě

1x4m s hrazdou do strany a pegboardem

Hrazda do boku je oblíbeným prvkem ke klasické sestavě 1x4m. Tentokrát jsme stavěli v horách u chalupy pro děti i rodiče.
Na sestavě je pegboard, hrazda na shyby, žebřiny, ručkovací příčky, lano s diskem a další volná oka na libovolné komponenty. V čelech sestavy jsou ještě připravená oka na zavěšení hamaky. 

1x3 velejednoduchá

Základní model 1x3 m ze slabších trámů - nosnost pro děti. Žebřiny, ručkování, hrazda na výmyk, na každé straně tři závěsná oka na libovolné komponenty. Do země zakotveno jako obvykle na zemní vruty. Tento typ sestavy lze poslat také v krabici předpřipravený k vlastnoruční domácí montáži. 

3x4 Obstaculus Cube

Základní podoba naší "Cube" - rozměry 3x4m s hrazdami na výmyky a shyby, houpací koš i jednoduchá houpačka, lezecká stěna a nástupový žebřík k ručkování, 2m šplhací lano, provazový žebřík a ručkovací příčky. Namísto ručkovacích kruhů jsme pak na přání umístili oka pro zavěšení dvou hamak. 

1,2x3m s příčkami a dvěma hrazdami na výmyk

Sestava 1,2 x 3 m s antracitovými přičkami nabízí žebřiny, ručkování, dvě výmykové hrazdy ve výšce dle přání majitelů, hrazdu na shyby a prostor pro další vlastní prvky. Majitelé si navěsili houpačku a kruhy.

2x4m se dvěma houpačkami

Ihned po montáži naběhl na sestavu její nový uživatel a oblíbil si ji pro odpočinek také pejsek. Na sestavě jsou dvě houpačky - z nich jedna přizpůsobená menšímu dítku - má zábrany. Na bocích je síť a také žebřiny. Ve středu sestavy pak houpací/šplhací lano.
Sestava je připravena také na dašlí rozšíření - nabízí se shybová hrazda, výmyková hrazda, případně lezecká stěna či další závěsné komponenty.

1x4m pro dvě děti i rodiče

Na sestavě o rozměrech 1x4m jsou žebřiny, které pokračují v ručkovací žebřík. Dále dvoje výškově nastavitené kruhy - pro každé dítko jedny, hrazda na shyby, houpačka a pegboard. 
 

2,6x2m s velkým boulderem

Rodina nám zadala přesné rozměry sestavy tak, aby se vešla mezi dům a plot a také pod hranu střechy domu. Lezecké chyty na stěně směřují dovnitř sestavy, ta totiž naléhá přímo na plot a z vnějšku by nebyl prostor pro pohyb. Dále jsou na sestavě následující prvky: trnový trám, žebřiny, hrazda na výmyk, hrazda na shyby, houpací lano s diskem, výškově nastavitelné kruhy

2x3m pro všechny generace rodiny

Bezbarvě impregnovanou sestavu o rozměrech 2x3m si rodina natře na šedo, aby ladila s domem a doplní také dopadiště - gumové dlaždice. Cvičiště je vybaveno sítí, pegboardem, hrazdou na shyby, žebřinami, hrazdou na výmyk, trnovým žebříkem a gymnastickými kruhy s nastavitelnou výškou. Vedle hrazdy jsou ještě dvě oka připravená na zavěšení houpačky. Do budoucna rodina plánuje rozšíření ještě o trámek, do kterého se upevní poledance tyč pro dceru.

2x3,5m se šplhem

Zábava pro děti s houpačkou, žebřinami, hrazdou na výmyk, boulderem a šplhem. Nechybí ručkovací žebřík s kruhy a hrazda na shyby pro rodiče či pozdější posilování odrostlých dětí. Sestava je bezbarvě impregnována a majitelé si ji natřou lazurou odstínu dle vlastní preference.

2,5x4m s OCR závodními doplňky

Sestava pro závodníka OCR seriálů je vybavena specifickými prvky jako je zavěšený stairway anebo dlouhý pegboard. Čtyřmetrový žebřík také nabízí různé varianty ručkování; na trnech pomocí kruhů, po chytech, po příčkách, anebo po zavěšených komponentech. Nechybí hrazda na výmyk a na shyby. 

2,4 x 1,2 s hrazdou na výmyk do boku

Velmi jednoduchá sestava o půdorysu 2,4m x 1,2m s žebřinami a příčkami na ručkování. Na straně je obohacena o hrazdu na výmyk o délce 1m.

Sestavu lze jednoduše doplnit o závěsné prvky (lano, provazový žebřík, gymnastické kruhy), či o shybovací hrazdu.

3x4m s houpáním a lezeckou stěnou

Sestava pro rodinu se dvěma dětmi kombinuje posilovací prvky pro rodiče s dětskými prvky pro děti. Žebřík, ručkování, hrazdy, lezeckou stěnu a provazový žebřík doplnila rodina o vlastní houpací koš; my na něj jen připravili závěsná oka.

22 metrů zábavy

Milovník OCR závodů si přál tréninkovou sestavu pro sebe i své zaměstnance. Ne ale ledajakou sestavu - přál si na ni totiž co nejvíce prvků, které ze závodů zná. Je tak plná nejrůznějších specifických překážek, komponentů a prvků přímo na požádání majitele.

Mezi čtyřicítku těchto prvků patří třeba rybí schůdky, provazová síť v různých polohách a výškách, rampa, bradla, sinus, ručkovací část, šplhací část, boulder se dvěma specifickými trasami a destičkový boulder gripem 18 mm, vysoká kladina, prověšený vodorovný žebřík a další. Mnohé z těchto prvků naleznete v sekci Komponenty.

Pro detailnější popis sestavy nás, prosím, kontaktujte.
 

Kombinace závodního s dětským

Na přání jsme zkombinovali sestavu na přípravu na OCR závody s dětskými prvky.
Pro děti je levá část s houpačkou, klouzačkou, schůdky a provazovým žebříkem; děti si také vyhrají na boulderu, síti, nízké hrazdě i lenochodovi. 
Pro přípravu závodníka je pak množství ručkovacích segmentů, žebřík s trny, vzestupné ručkování po kruzích, šplhací lano a kulán a také rybí schůdky, nechybí hrazda na shyby.

Pro veslaře v loděnici

Sestava má rozměr 4,5 x 3 m a to proto, aby se vešla do původně plánovaného umístění k dětskému oplocenému hřišti. Provozovatel se ale nakonec rozhodl, že nechce tuto "chloubu areálu" schovávat za plot a tak našla své místo na krásném travnatém plácku u tartanového hřiště na nohejbal.
Sestava obsahuje oboustranný boulder (s chyty a s destičkami), hrazdu na výmyk a druhou na shyby, šplhací lano a šplhací kůl "housenka", pegboard, křesílko, žebřiny, ručkovací žebřík a další množství ručkovacích komponentů.

1x3m s houpačkou

Rozměr 1x3 m s žebřinami, ručkovacím žebříkem a kruhy, pegboardem, houpačkou, nastavitelnými kruhy a hrazdou na shyby.

1,8mx3m na trénink

OCR závody jsou vášní dětí i maminky, proto si i přes omezené prostorové možnosti vysnili tréninkovou sestavu. Vynechali jsme nástupové trámy, aby se pod konstrukcí dalo lehce procházet a snížili výšku o 30cm (dle vzrůstu rodiny). K dispozici je pegboard, ručkovací komponenty, žebřík, trny, lezecké chyty po obvodu, hrazda a houpací prvky na skákání do bazénu.

1x4m pro kluky závodníky

Pro trénink na zahradě pro syny vybrala maminka konstrukci o rozměrech 1 x 4 m. Sestava obsahuje ručkovací žebřík a kruhy, pegboard, rybí schůdky, hrazdu na shyby a nastavitelné kruhy. Přimontovali jsme také další osm volných ok, na které si chlapci navěsí vlastní komponenty, které prozatím visely na starém dětském hřištěi, ze kterého již vyrostli.

Tréninková sestava k narozeninám

Na půdorysu 3 x 5 m jsme postavili tuto tréninkovou sestavu, kterou zakoupil manžel závodník pro svou drahou polovičku. Vychází z tréninkového speciálu, který jsme stavěli již dříve a obsahuje následující prvky: Ručkovací žebřík, trny pro ručkovaní pomocí kruhů, dvě ručkovací lajny s různými komponenty (nunchuck, hranchuck, koule, kruhy, disk, lano), trny vzestupné, schody vzestupné, posuvné hrazdy na trénink ninja jumpu, pevný pegboard o délce 3,6 m, flying pegboard, hrazda na výmyk, lezecké chyty po obvodu boku konstrukce, shybovací hrazda, šplhací kůl a šplhací lano.

Dětské hřiště, které poroste

Dětská hřiště nejsou naší specializací, ale na přání jich máme již několik na kontě. Toto hřiště je velmi bytelné a uzpůsobené tomu, aby se v budoucnu místo houpání dalo ručkovat po kruzích, místo klouzání dal umístit třeba pegboard či hrazda… V současné době ale hřiště nabízí klouzačku, šplhací lano, provazový žebřík, houpačku (není na foto), miniboulder, desku se schůdky a přitahovacím lanem a také pískoviště pod věží.
Sestava není certifikována jako dětské hřiště, je postavena na přání zákazníka na soukromém pozemku.

1x4m pro závodníka

Sestavu o rozměrech 1 x 4 m jsme postavili OCR závodníkovi pro domácí trénink. Sestava obsahuje žebřík na ručkování, žebřiny, hrazdu, pegboard, dva hranchucky, nastavitelné kruhy a ještě volná oka pro pověšení dalších komponentů.

Malá ale klasická tělocvična na zahradu

Tentokrát jsme plnili přání v Praze na zahradě. Paní slíbila zahradní tělocvičnu svému manželovi k narozeninám. Ten si přál klasičtější prvky jako jsou žebřiny, hrazda a nastavitelné kruhy. Pro paní jsme vybavili konstrukci také křesílkem a houpačkou (pro budoucí vnoučata). Ke konstrukci lze nacvaknout také hamaku, která má druhý konec upevněný na ořešák. Na ten jsme pověsili také šplhací lano. Rozměry konstrukce jsou pouhých 1x3m.

Ručkování, šplhání a tři houpačky

Konstrukce Climber obohacená o boulder je velmi oblíbenou variantou. Tentokrát to vypadá, že boční strany zůstaly volné, ale není tomu tak - patří sem celkem tři houpačky, které si rodina přidá vlastní. My pro ně připravili jen oka. Další vybavení konstrukce je následující: ručkovací žebřík, trny, dvě řady kruhů, nižší hrazda na výmyk, boulder, šplhací lano a housenka.

Tréninkový speciál pro závodníky

Tatínek přesně věděl, co synové pro závodní trénink potřebují a tak výčet prvků, které si na konstrukci přál, byl poměrně konkrétní a také dlouhý. Parádní výzva pro nás! Na základ konstrukce Climber o rozměrech 3x4 m, se tak vešlo tohle vše: Ručkovací žebřík, trny pro ručkovaní pomocí kruhů, dvě ručkovací lajny s různými komponenty (nunchuck, hranchuck, houba, chyták, disk, lano), trny vzestupné, schody vzestupné, posuvné hrazdy na trénink ninja jumpu, pevný pegboard o délce 3m, flying pegboard, hrazda na výmyk, lezecké chyty po obvodu boku konstrukce, kulánový žebřík, šplhací kůl.

Cube Boulder pro tři kluky a rodiče

Tři synové a jejich rodiče si přáli, aby naše konstrukce, dle jejich slov „zdobila“ jejich zahradu. K základní kostce 3x3m si přáli navíc také hrazdu na shybování a boulder. Náš návrh boulderu za roh se jim líbil a tak jsme se vrhli do práce. Kromě lezeckých dovedností mohou na konstrukci trénovat ručkování pomocí kruhů na trnech, ručkování na žebříku i na zavěšených kruzích. Silovější trénink nabízí hrazda a také nunchucky a pegboard. Nechybí ani houpačka. Boulder je upevněn díky pomocné konstrukci, která sice není primárně určena pro cvičení, ale máme takové tušení, že děti pro ní využití vymyslí.

CLIMBER S PEGBOARDEM A NUNCHUCKY NAVÍC

Opičí dráhu, tedy konstrukci Climber z naší zahradní edice si rodina z Příbrami přála obohatit o dva nunchucky a pegboard (piny). Vše ostatní zůstalo dle původního návrhu; tedy půdorys 3x3m, žebřík s přesahem příček do šířky pro ručkování pomocí kruhů, a s přesahem do délky pro shybování, kruhy vodorovné i vzestupné, šplh na laně a také kůlu a ještě snížená jednoduchá hrazda. Jak říkala paní majitelka: „cvičit tu budeme všichni od 6 do 60 let“. Tak ať vás to baví!

VENKOVNÍ TĚLOCVIČNA PRO DĚTI A TATÍNKY

Dřevěné hřiště 3x4m jsme postavili na zahradě v Příbrami, kde děti netrpělivě čekaly až bude vše konečně hotové. Konstrukce je vybavena ručkovacím žebříkem a kruhy, shybovací zahnutou hrazdou i sníženou hrazdou na všemožné kolenotoče, kolenovisy i výmyky. Tatínky potrápí pegboard – ručkování v desce pomocí kolíků, maminka si ráda odpočine v závěsném křesílku. Nelehkou linii k překonání tvoří střídavě závěsné disky a kratší lana. Pro trénink šplhu je pak v této zahradní tělocvičně zavěšeno dlouhé šplhací lano a dřevěná „housenka“, kde ke šplhu po dřevěném kulánu napomáhají provléknutá lana s uzly. Trénink úchopu pak nabízí ještě dva malé kruhy a dva nunchucky.

Pro pražskou rodinku s dětmi 12 a 14 let

Konstrukce půdorysu 3x5 m v maximální výšce 3,7m obsahuje šplhací kůl a lano, ručkovací žebřík a kruhy, nižší hrazdu na výmyky a vyšší na shyby. Od žebříku na obě strany jsou umístěná vždy dvě oka na zavěšení libovolných prvků. Zde jsme přidali na jednu stanu nunchucky, na tu druhou si rodinka zavěsila posilovací kladku.
Konstrukce je vhodná i pro budoucí rozšíření třeba o piny, lezecké chyty či další prvky.